GOLDCERTGOLDCERTGOLDCERT

Akreditasyonlarımız

Akreditasyonlarımız

Akreditasyon Nedir?

Ürünlerin belirlenmiş kalite ve güvenlik kriterlerine göre yeterliliğini tespit etmek için yapılan deney, muayene ve belgelendirme işlemleri “uygunluk değerlendirmesi” kavramı içinde yer almaktadır.

Akreditasyon; ulusal veya uluslararası kuruluşlar tarafından; uygunluk değerlendirme kuruluşlarının ulusal ve uluslararası kabul görmüş teknik kriterlere göre değerlendirilmesi, yeterliliğinin onaylanması, düzenli aralıklarla denetlenmesi yani yeterliliğine resmi tanınırlık verilmesi işlemidir.

Akreditasyon’da Hedefler

  • Yeterliliği ilgili tüm taraflar için şeffaf hale getirmek
  • Belge ve raporların güvenirliğini artırmak
  • Uluslararası ticareti kolaylaştırmak

Ülkemiz de 4 Kasım 1999 tarihinde yayımlanan 4457 sayılı Kanunla, laboratuar, belgelendirme ve muayene hizmetlerini yürütecek yurt içi ve yurt dışındaki kuruluşları akredite etmek, bu kuruluşların belirlenen ulusal ve uluslararası standartlara göre faaliyetlerde bulunmalarını ve bu suretle ürün / hizmet, sistem, personel ve laboratuar belgelerinin ulusal ve uluslararası alanda kabulünü temin etmek amacıyla, merkezi Ankara’da olmak üzere Türk Akreditasyon Kurumu, kısa adı TÜRKAK kurulmuştur.

2002 yılından bu yana Avrupa Akreditasyon Birliği (EA) üyesi olan TÜRKAK; Avrupa Akreditasyon Birliği (EA) ile 04.04.2006 tarihinde Karşılıklı Tanınma Antlaşması (MLA) imzalamıştır.

 

Akreditasyonlarımız

Kuruluşumuz, 2013 yılında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından AB-0099-YS akreditasyon numarası ile akredite edilmiştir.

        

Kuruluşumuzun Akreditasyon Sertifikası ve Akreditasyon Kapsamlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  

Bize Yazın

Sizin için neler yapabiliriz?
Aşağıdaki formu doldurun,
hemen arayalım.

    Bizi Takip Edin