GOLDCERTGOLDCERTGOLDCERT

Elektrikli Ürünler

Ürün Belgelendirme

Elektrikli Ürünler

Elektrikli Ürünlerde CE

Endüstriyel ürünlerin büyük bir kısmı elektrikle çalışmaktadır. Bu nedenle elektriksel güvenlik CE sürecinde önemli bir yer oluşturmaktadır. Makinalar, elektrikli ev aletleri, tıbbi cihazlar, asansörler v.b. gibi birçok ürün grubunun girdiği yönetmeliklerle beraber destek yönetmelikler olarak aşağıdaki yönetmelikler uygulanmaktadır.

 

Düşük Gerilim Yönetmeliği – LVD  (2006/95/EC)

Yönetmelik; 50 V- 1000 V AC ile 75 V – 1500 V DC arasında değişen anma gerilimlerinde kullanılmak üzere tasarımlanan elektrikli ekipmanları kapsar.

 

Elektromanyetik Uyumluluk Yönetmeliği – EMC (2004/108/EC)

Bu yönetmelik kapsamına aşağıda belirtilen cihaz, donanım ve sabit tesisatlar girmektedir:
Cihaz: Nihaî kullanıcı için tasarlanmış ve elektromanyetik bozulma oluşturması veya performansı bozulmadan etkilenmesi muhtemel tek bir işlevsel birim olarak satışa sunulan kullanıma hazır herhangi bir tertibatı veya bu tertibatların bir kombinasyonunu; bu tanıma nihaî kullanıcı tarafından cihaza takılması amaçlanan, elektromanyetik bozulma oluşturması veya performansının bu bozulmadan etkilenmesi muhtemel aksamlar veya alt-bileşenler ile cihaz kombinasyonu olarak tanımlanan ve duruma göre hareketli tesisatlar ve belli yerlerde hareket etmesi ve çalışması amaçlanan cihazlar.
Donanım: Herhangi bir cihaz veya sabit tesisat.
Sabit Tesisat: Önceden belirlenen bir yere monte edilen, kurulan ve sürekli olarak kullanılması amaçlanan çeşitli tipte cihazların belli bir kombinasyonunu ve duruma göre diğer cihazlar.

 

Hizmetler

 • Elektriksel Güvenlik Testleri
  – Makinalar (EN 60204-1)
  – Ev tipi cihazlar (EN 60335-1)
  – Tıbbi cihazlar (EN 60601-1)
  – Aydınlatma Cihazları (EN 60598-1)
  – Bilgi Teknolojisi Cihazları (EN 60950)
 • Elektromanyetik Uyumluluk Testleri
  – Bağışıklık
  – Emisyon
  – Harmonikler
 • Teknik Dosya

Bize Yazın

Sizin için neler yapabiliriz?
Aşağıdaki formu doldurun,
hemen arayalım.

  Bizi Takip Edin